Strona główna » CV – Życiorys » Pomoc w pisaniu CV

Pomoc w pisaniu CV

Tags: , ,

Jak napisać dobre CV? To pytanie zadaje sobie praktycznie każda osoba poszukująca pracy. Poradników na temat tego jak napisać CV oraz serwisów oferujących wzory CV są dziesiątki – nadal jednak wielu kandydatów do pracy ma z tym kłopot. Gdzie jeszcze można uzyskać pomoc w napisaniu CV?

Pierwszym miejscem w którym można znaleźć pomoc w pisaniu CV są serwisy internetowe zawierające porady na temat pisania CV oraz wzory CV. Przykładowe CV i szablony CV mogą stać się dobrą inspiracją o ile nie są bezmyślnie kopiowane. Wzór CV należy przerobić zarówno pod względem merytorycznym (tak by odpowiadał doświadczeniu kandydata oraz stanowisku pracy o które kandydat się stara) jak i pod względem szaty graficznej. Osoby rekrutujące otrzymują dziesiątki CV i szablon CV jest przez nich łatwo rozpoznawalny. A kandydat, który nie zadał sobie trudu samodzielnego opisania swoich doświadczeń zawodowych mniej ceniony.

Jak się pisze CV dowiedzieć też można się różnorodnych publikacji drukowanych. Z reguły nie zawierają one jednak żadnych treści, których nie da się – przy odrobinie czasu – znaleźć w Internecie. Przy założeniu zaś, że osoba bez pracy na nadmiar środków finansowych nie narzeka, nie do końca zasadne jest kupowanie podręczników dotyczących pisania CV.

Porady dotyczące tego jak dobrze napisać CV udzielane są też przez doradców zawodowych zatrudnionych w Urzędach Pracy. Nie zawsze trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna by móc uzyskać pomoc w napisaniu CV. Wiele oddziałów Urzędów Pracy prowadzi też zajęcia warsztatowe w których udział dla osób bezrobotnych jest bezpłatny.

Osoby, dla których mimo porad i poradników zasady pisania CV nadal są obce, mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy osób zajmujących się zawodowym tworzeniem życiorysów. Tu jednak warto uważać – nie zawsze osoba podająca się za eksperta jest nim w istocie. Dlatego nie warto korzystać z usług firm, w których pracują osoby nie podające swoich danych personalnych. Nawet umieszczone na stronie internetowej firmy dane warto sprawdzić poprzez np. sprawdzenie danych personalnych osoby która będzie nam tworzyć CV w wyszukiwarce. Jeśli nie ma dowodów na to, że osoba ta rzeczywiście ma doświadczenie jako osoba rekrutująca, lepiej poszukać innej firmy – w końcu tworzenie CV na zamówienie jest usługą płatną, a od tego jak wygląda CV kandydata zależy to, czy zostanie on zaproszony na spotkanie rekrutacyjne.

Pomoc w pisaniu CV, 4.0 out of 5 based on 1 rating
  • Oceń artykuł:
  • GD Star Rating
    loading...

Komentarze:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *