Strona główna » CV – Życiorys » Czy warto korzystać ze wzorów CV?

Czy warto korzystać ze wzorów CV?

Tags: ,

Jak napisać dobre CV? To pytanie dręczy prawie każdego kandydata do pracy. I choć w Internecie znaleźć można setki podpowiedzi, to kandydaci do pracy nadal nie mają jasności jak ugryźć ten temat. Właśnie dlatego wzory CV cieszą się tak dużym powodzeniem. Gotowe CV z Internetu wystarczy tylko uzupełnić o własne dane i już można wysyłać je do pracodawcy. Czy na pewno?


O ile przykładowe CV może stanowić dla kandydata inspirację oraz pomóc mu w stworzeniu wzorowego Curriculum, o tyle gotowe wzory CV częściej służą jako baza, która kopiowana bez praktycznie żadnych zmian sprawia, że spora część otrzymywanych przez rekrutera CV wygląda i brzmi identycznie. W Internecie znaleźć można nawet gotowe wzory CV do wypełnienia – przygotowane tak, by za pomocą kilku kliknięć dopasować je do swoich potrzeb. Korzystanie z tego typu rozwiązań nie podnosi wartości kandydata na rynku pracy – widać bowiem od razu, że kandydat nie opracował swojego CV samodzielnie. Oczywiście, dane personalne kandydatów się zmieniają, zauważalne dla profesjonalisty jednak jest to, że CV nie było tworzone na potrzeby oferty pracy , ale że jest to gotowy szablon CV ściągnięty z Internetu. Czy zatem wszelkie CV gotowe do niczego się nienadaną? Niekoniecznie…

Jak zatem wykorzystać  CV gotowe, które można znaleźć w Internecie?

Wzór CV do pobrania z Internetu powinien służyć rzeczywiście jako wzór. Nie powinno się kopiować każdego jednego sformułowania a jedynie sugerować ogólnym podziałem wzoru CV.  Zwykłe zmiany kosmetyczne, polegające na kompilacji kilku gotowych szablonów CV oraz podmieniania czcionki na inną (również czytelną) sprawią, że CV nie będzie wyglądało tak jak stworzone według gotowego wzoru.

Profesjonalne CV przygotowywane jest do każdej oferty pracy (lub typu pracy, jeśli wysyłamy CV w odpowiedzi na ogłoszenia z tej samej kategorii). I choć takie pisanie CV jest znacznie bardziej czasochłonne, daje znacznie lepsze rezultaty. Przypomina to nieco sytuację znaną ze sprzedaży – większa efektywność, będzie mieć przecież oferta handlowa przygotowana pod klienta niż ulotka czy szablonowa oferta. Nasz gotowy wzór CV z wstawionymi danymi jest takim właśnie szablonem.

język polski

l.p. Nazwa CV Format
1. Ogólny wzór CV z naszymi poradami .doc Pobierz
2. Doradca finansowy .doc Pobierz
3. Kierownik sklepu .doc Pobierz
4. Przedstawiciel handlowy .doc Pobierz
5. Specjalista ds. marketingu .doc Pobierz
6. Specjalista ds. rekrutacji .doc Pobierz

język angielski

l.p. Nazwa CV Format
1. Doradca finansowy .doc Pobierz
2. Kierownik sklepu .doc Pobierz
3. Przedstawiciel handlowy .doc Pobierz
4. Specjalista ds. marketingu .doc Pobierz
5. Specjalista ds. rekrutacji .doc Pobierz
Czy warto korzystać ze wzorów CV?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
  • Oceń artykuł:
  • GD Star Rating
    loading...

Komentarze:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *